Download Logo


Ana Sayfa
yeni eklenenler Hit Alanlar Populer Olanlar Detaylı Arama iletişim
   Linux >> Araçlar
 
Java 2 Platform, Standard...
Version: 1.4.2 Platform: Linux
Fiyat: Free
The Java 2 Development Kit, en son versiyon Java için API applet dosyaları yazmanıza yardımcı olur. önceki versiyonlardan programa eklenen özellikler sürükle bırak yöntemi, kullanım kolaylığı, diğer dilleri destekleme özelliği, değişik Java applet örnekleri gibi özelliklere yenileri eklenmiş. Artık kendi Java applet'lerinizi kendiniz yazın. Java 2 Development kit ile en son Java uygulama arabirimini kullanarak appletler yazabilirsiniz. Erişilebilirlik, sürükle yapıştır, Java eklentileri, performans iyileştirmeleri gibi yeni özellikler içeren bu sürüme yeni fonksiyonlar ve arabirimler eklenmiştir.
Ziyaretçi Popülaritesi (0) :    
Üye Popularitesi (0):
 
Blackdown JDK 1.2 pre-v2
Version: 1.2 Platform: Linux
Fiyat: Free
Java programlama için kesin birçok araç vardır. Örneğin JDK (Java Development Kit) ortamını, Netscape versiyon 2.0.14 ya da sonrası, ve Xemacs gibi bir yazı editörü için kullanacaksınız. Daima XWindows ortamında çalışacaksanız. Herzaman gerekli olmamasına rağmen , Apletleri ve programları bir grafik arabirimi ile geliştirirken Blackdown JDK'ya ihtiyacımız olacak.
Ziyaretçi Popülaritesi (2) :    
Üye Popularitesi (0):
 
GCC (Linux) 3.4.2
Version: 3.4.2 Platform: Linux
Fiyat: Free
Serbest bir yazılımın kapalı ve tescilli bir derleyici ile derlendiğini düşünebilir misiniz? Programınızın çalışan kısmına neler olacağını nereden bilebilirsiniz? Herhangi bir 'arka kapı' veya Truva Atı virüsü olabilir. Ken Thompson, tüm zamanların en büyük hack lerinden birinde, 'login' programının içine bir arka kapı koyan ve derleyici kendisini derlemeye başladığını anladığı zaman kendisini koruyan bir derleyici yazmıştır. Şanslıyız ki, gcc var. Bir configure; make; make install yaptığınızda, gcc sahne arkasında birçok ağır işi sizin için yapmaktadır. Bu popüler C derleyicisini kaçırmayın.
Ziyaretçi Popülaritesi (0) :    
Üye Popularitesi (0):
 
MySQL (Linux) 5.0.0
Version: 5.0.0 Platform: Linux
Fiyat: Free
MySQL, çok-kanallı (multi-threaded), çok kullanılıcılı (multi-user), hızlı ve sağlam (robust) bir veritabanı yönetim sistemidir. UNIX ve OS/2 platformları için ücretsiz dağıtılmakla birlikte Windows platformları için 30 günlük deneme sürümü sonunda lisans alınmak üzere sunulmaktadır. Kaynak kodu açık olan MySQL'in pekçok platform için binaryleri de hazır. ODBC sürücüleri de bulunuyor. Geliştiricileri, 500'den fazlası 7Milyon kayıt içeren 10,000 tablodan oluşan kendi veritabanlarını (100 gigabyte civarında veri) MySQL'de tuttuklarını söylüyorlar. MySQL, tuttuğu tablolarla, çok kullanıcılı bir sistemlerde sözkonusu olan erişim hakları sorununu çok güzel çözüyor. Negatif bir yön olarak MySQL'de transactionların desteklenmemesi, transactionların güvenliğini sağlama işini programcının üzerine yıkıyor.
Ziyaretçi Popülaritesi (0) :    
Üye Popularitesi (0):
 
Qt (Linux) 3.3.2
Version: 3.3.2 Platform: Linux
Fiyat: Free
Linux'ta popüler iki büyük pencere çizim sisteminden biri olan Qt'nin son sürümü. Linux' un da pek çoğumuzun bildiği gibi başarılı sayılabilecek çok sayıda grafik arayüzü vardır. Fakat alışılagelenin dışında Linux' un standart bir grafik arayüzü yoktur. Belli başlıları arasında, KDE, GNOME, Afterstep, icewm, window maker sayılabilir. En popülerleri olan ve Windows işletim sistemi arayüzlerini andıran KDE ve GNOME, üzerinde çalışacak programlar için çok başarılı API' ler sunar. KDE' nin kullandığı API olan QT, Troll Tech alı bir firma tarafından üretilirken, GNOME' un altyapısını oluşturan GTK+ yine GNU kullanıcılarının ürettiği bir fonksiyon kümesidir. Eğer KDE altında program yazmak veya derlemek istiyorsanız QT, GNOME altında program yazmak ve derlemek istiyorsanız GTK kütüphanelerinin makinenizde yüklü olması gerekmektedir.
Ziyaretçi Popülaritesi (0) :    
Üye Popularitesi (0):
 
 Sayfalar:        1 2 3 4   


Bu Program Download Sayfası nda bulunan Programın sorumluluğu Programı ekleyen kişi veya kurumu aittir.
Copyright 2003-2009 | Download Merkezi


Efsaneler Denizli İlçeleri Mersin İlçeleri Mersin Gezilecek Yerler Çin Bulmacası Saç Modelleri Pasta Tarifleri Kısa Saç Modelleri